Gry i zabawy dla dzieci

3 March 2011 - 05:24 Brak komentarzy

Gry i zabawy dla dzieci

Dobroczynny wpływ zabawy na rozwój dziecka.

W dziale “gry i zabawy dla dzieci” znajdziecie opis prostych i trochę bardziej skomplikowanych zabaw, którymi możecie zając dzieci w wolnych chwilach lub na różnego rodzaju imprezach (na urodzinach również). Przy zabawach nie zapominajcie o okazywania dzieciom zaangażowania w prowadzenie tych zabaw, dzięki czemu z większą jeszcze energią, wasze pociechy, będą brały udział w konkursach, które im zaproponujecie.


Pamiętaj! Zabawa na pewno nie jest stratą czasu. Dostarcza ona dziecku wartościowych i kształtujących doświadczeń. Ma też ogromne znaczenie dla jego wszechstronnego rozwoju. Zabawa stanowi również zachętę do komunikowania się z innymi, i pobudza w dziecku ciekawość świata. Zabawa doskonale stymuluje twórczość dziecka, rozwija jego indywidualne zdolności… Czy trzeba czegoś więcej, żeby zrozumieć jak ważne są dla dziecka różnego rodzaju zabawy?

Baw się z dzieckiem!

Ile razy Twoje dziecko proponowało Ci wspólną zabawę, a Ty zbywałeś je propozycją np. „zagraj sobie na komputerze”. Jeśli myślisz, że wszechobecna informatyzacja społeczeństwa jest jedyną i słuszną drogą rozwoju dziecka, to jesteś w błędzie. Nie dość, że dziecko „w sieci” narażone jest na setki różnych zagrożeń, to dodatkowo traci ono kontakt z najbliższymi.

Zapraszam do lektury.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.